Gölgeleme Filesi

 

Gölgelik file, bahçe ve özellikle de güneş alan açık alanlarda sıklıkla kullanılan ve UV ışınlarını en aza indirmeyi amaçlayan filelerdir. Cilt kanseri gibi kötü ve geri dönülmez hastalıkları tetikleyen güneş ışınları bütün canlılara zarar verebilmekte ve böylelikle kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Güneş ışığı (UVR) üç çeşit ışınlardan oluşmaktadır. Bunlar, UVA, UVB, UVC’ dir. UVA (Dalga boyu 315-400NM) cilt yaşlanması etkisi verir. UVB Dalga boyu 280-315NM) güneş yanığı ve cilt kanseri etkisi yapar. UVC  (Dalga boyu 200-280NM) en tehlikeli olan ve hatta ölümlere yol açan bir etkisi vardır.

Güneş ışınları aşırı olduğu sürece insan cildi için oldukça zararlıdır. Melanin isimli insan cildinde bulunan pigment, zarar veren güneş ışınlarına karşı koruma görevi görür. Fakat çoğu insan için, güçlü güneş ışınları cildi koruma görevi için yeterli olmaz. UVB ışınları cilt yanmasına ve cildin DNA’sına etki ederek kansere sebep olabilmektedir.

Gölgelik file bu bağlamda en iyi korumayı sağlamayı hedefleyerek, bahçelerde güneşten korunmak için veya çitlere uygulanarak kişisel alanı korumak için kullanılabilmektedir. Son yıllarda oldukça bilinçlendirilen konulardan biri olan güneşten korunma yöntemleri böylelikle insanlar için en iyi etkiyi sağlamaktadır.

Gölgelik file farklı boy ve ölçülerde olabilmekte, standart ölçülerin yanı sıra özel ölçülerde file de üretilebilmektedir. Yüksek mukavemetli bu fileler, farklı amaçlarda kullanılabildiği gibi daha çok bulunduğu ortama gölge sağlamak amacıyla tercih edilmektedir.

UVA ışınları cilde güneş yanığı, cilt kırışması, cilt sarkması ve erken yaşlanma ve bunların sonucu olarak cilt kanserine yol açar. Korumasız olarak güneş altında uzun süre kalınırsa bu güneş yanığı kırışıklık, ciltte lekeler, göz kaymaları, cilt kalınlaşması ve bu tip hastalıklar cilt kanserine sebep olur.

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve birçok olumsuz konunun önüne geçebilmek için iyi bir ekipman olan gölgelik file, farklı güvenlik amaçları ile de kullanılabilmekte böylelikle az malzemeyle çok iş icra edilebilmektedir. Siz de kaliteli gölgelik file için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Copyrigt © 2021 SUR GÜVENLİK FİLE ®